четвер, 27 лютого 2014 р.

Сумщина: доторкнись до джерела славної історії



В рамках циклу заходів, присвячених 75- річчю утворення Сумської області, 14 лютого в Охтирській районній центральній бібліотеці пройшла краєзнавча година «Сумщина:  доторкнись до джерела славної історії».Учні 10 класу загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №4 дізналися про історію створення Сумської області, цікаві події з розвитку нашого краю, видатних особистостей, що прославили рідну Сумщину, відповіли на питання слайд – вікторини.   

Сумщина: від давнини до сьогодення



В рамках циклу заходів, присвячених 75-річчю утворення Сумської області, 19 лютого працівники відділу обслуговування Охтирської районної центральної бібліотеки провели для учнів 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 краєзнавчу годину «Сумщина: від давнини до сьогодення». 
Діти дізналися про історію створення Сумської області, цікаві події з розвитку рідного краю, видатних особистостей, що прославили область та про 7 чудес Сумщини. З захопленням діти відповідали на питання слайд - вікторини «Мій краю рідний, я живу тобою», вікторини «Імена, які стали легендою». Найбільшу увагу викликав конкурс «Збери карту Сумської області».   

Дзвенить струмочком рідна мова


         21-го лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. На передодні свята працівники Охтирської районної центральної бібліотеки провели для учнів Сосонського ДНЗ слайд - вікторину «Дзвенить струмочком рідна мова» та інформреліз «Мова калинова».  Діти з задоволенням переглянули слайди і прослухали віночок українських пісень, з захопленням відгадували вікторини.

вівторок, 18 лютого 2014 р.

Code Club UA – безкоштовний клуб кодування


Ось вона мрія більшості українських школярів, коли можна не просто грати в комп'ютерну гру, а й створювати її самостійно.
Так, як сучасні діти живуть в цифрову епоху і користуються комп'ютерами, планшетами, мобільними телефонами та іншими гаджетами, то вони повинні знати, як влаштовані програми та пристрої, якими вони користуються. Саме цьому вони можуть навчитися в Code Club UA – безкоштовному клубі кодування, який стартував у Охтирській районній центральній бібліотеці і є  поки що єдиним в Сумській області.

Code Club – це веселі і креативні заняття, під час яких діти отримують задоволення і не сприймають їх як ще один шкільний урок. Під час роботи над проектами вони відчувають себе господарями за комп’ютером і розуміють, що це вони керують ним, а не навпаки.

понеділок, 17 лютого 2014 р.

Обпалені війною. Афганістан


В районній центральній бібліотеці з  нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 25-ї  річниці  від дня виведення обмеженого континенту радянських військ з Афганістану  відбулася зустріч учнів  з учасником  бойових дій в Афганістані та Єфіопії Шишкіним Олександром Івановичем.
 Під час зустрічі  Олександр Іванович, у минулому борт-інженер АН-12, розповів молоді про перебіг подій афганської війни, свій бойовий шлях, привів приклади мужності і героїзму молодих солдат, які виконували інтернаціональний обов'язок,  дружбу, взаємодопомогу та взаємовиручку, про тяжкі умови, в яких потрібно було виживати. Учні  уважно слухали розповідь ветерана, задавали питання ,  переглянули уривки з документальних фільмів «Розмова з портретом»,  «Афганістан.Бій за висоту», «Віват» та хвилиною мовчання вшанували тих, хто не повернувся до рідної домівки.

ДЖУЛЬЄТТІ МАМОЮ СТАВАТИ РАНО


Завдяки безкоштовному бібліотечному інтернету сільські школярки змогли відверто поговорити з лікарем та священиком про ранню вагітність і як вберегтися від підліткової легковажності.

11 лютого Охтирська районна центральна бібліотека влаштувала для дівчат-підлітків із сіл Сонячне та Чернеччина онлайн-зустріч із завідуючою жіночою консультацією Анжелою Волковою, старшою акушеркою Оленою Врублевською, директором районного центру соціальних служб для молоді Людмилою Нестеренко, начальником служби у справах дітей Охтирської районної державної адміністрації Наталією Зайцевою і священиками ієромонахом Серафимом (Панкратовим) і отцем Георгієм.
До відвертої розмови з фахівцями вони долучилися, завітавши до своєї сільської бібліотеки, а вже звідти, завдяки  безкоштовному  інтернету,  у дівчат була можливість задати запитання, які їх турбують і які вони не завжди наважуються обговорити  з мамами.
«Наша бібліотека має величезні інформаційні ресурси з питання підготовки підлітків  до дорослого життя. Ми радо ділимося ними зі своїми відвідувачами»,  – каже  директор Охтирської районної централізованої бібліотечної системи Ольга Андоленко. – Цього разу, використовуючи сучасні технології,  ми  влаштували для дівчаток консультацію дуже хорошого лікаря, яка в невимушеній атмосфері змогла відповісти на їхні найбільш потаємні запитання. До цієї важливої розмови про кохання, про материнство, про цінність життя ми запросили і представників духовенства».
Дані, оприлюднені Міністерством охорони здоров’я засвідчують, що в Україні щорічно від небажаної вагітності  позбавляються 156 тисяч українок. І хоча за останні десять років загальна кількість абортів зменшилась вшестеро, кількість абортів серед підлітків залишається незмінною. Це несе в собі загрозу безпліддя, патології при вагітностях у майбутньому, низький рівень здоров’я новонароджених.
Черкай Наталія, 11 клас,  с. Чернеччина
«Програма «Бібіліоміст» подарувала нам унікальну можливість не тільки безкоштовно користуватися доступом до Інтернету в нашій бібліотеці, а й за допомогою ось таких заходів отримати відповідь на наші запитання від такої кількості фахівців одночасно. Це супер!»
Митюк Ольга, 10 клас, с. Сонячне
«Ми навіть уявити не могли, що за допомогою нових сучасних послуг ми отримаємо унікальну можливість отримати консультації  від фахівців на ті питання, які нас турбують, а ще обговорити їх з нашими однолітками. з дівчатами з Чернеччини, з якими познайомилися під час заходу».
Анжела Олександрівна Волкова, завідуюча жіночою консультацією
« Разом з районними соціальними службами нам доводилося виїзжати в села для проведення консультаційної роботи серед підлітків. Це забирало досить багато часу тоді, коли кожен день занадто завантажений. Та послуга, яку запропонувала нам Охтирська районна центральна бібліотека, дозволила зекономити час та одночасно проконсультувати дівчат з двох населених пунктів. Маємо надію, що з технічним розвитком наших сільських бібліотек ми надамо такі послуги більшій частині населення нашого району».
Отець Георгій, настоятель Михайлівської церкви
«Тема, яка розглядалася сьогодні на заході за допомогою сучасних послуг, надзвичайно важлива. Але мабуть, сьогодні потрібно звертатися не стільки до підлітків, а до нас дорослих. Більша частина вини лежить все-таки на нас дорослих. Тому на наступних зустрічах продовжимо розпочату тему та поговоримо з дорослими».

Бібліотека на допомогу городникам

       Охтирська районна центральна бібліотека кожен свій захід планує так, щоб він приніс максимальну користь для користувачів, ось і на засідання гуртка «Джерело життя», що працює при бібліотеці, запросила відомого на Охтирщині і за її межами досвідченого практика з вирощування городніх культур, особливо томатів, Кулика Олексія Івановича з села Куземин, який цією справою займається близько 20 років. В ході цікавого та змістовного
засідання гуртківці отримали практичні поради від фахівця, який відповів також на численні запитання присутніх. З кожним засіданням гурток набуває неабиякої популярності серед користувачів бібліотеки, та і не тільки. Бо на наступні засідання приходять навіть ті, хто роками не був у бібліотеці. Адже під час засідань городники, квітникарі обмінюються не тільки насіннєвим матеріалом, а і добрими порадами.