Віртуальні виставки

«Ода краю моєї долі»
(до 80 - річчя від дня народження Олександра Галкіна)

 «Скупаймося в любові.
В любові поета до
свого рідного
охтирського краю …»
           Ю.Романюк
Шановні  користувачі !

До вашої уваги віртуальна виставка-присвята життю і творчості  Олександра Івановича  Галкіна, охтирського історика і краєзнавця, письменника і журналіста, члена Національної  спілки журналістів України,охтирського товариства «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка, наставника і громадського діяча, актора, творчо обдарованої і невтомної людини. Олександр Іванович 25 років очолював  створене ним же,Охтирське міськрайонне літературно – мистецьке об’єднання «Заспів», звідки вийшло чимало молодих поетів і письменників!
Які б твори  Олександра Івановича не читав, вони невід’ємні від його долі і рідної Охтирщини. І чим частіше  читаєш їх, тим більше як на диво, хочеться читати…

Хвала, що є в майбутнє віра!
 Без віри - що то за життя.
 Але по пройденому міряй
 Свій шлях в далеке майбуття
                                                                                                           (О.І. Галкін)
 Олександр Іванович Галкін народився 1 вересня 1935 року  на  хуторі Бузовик, Розсоховатської сільської ради Охтирського району в родині хліборобів. Закінчивши семирічку, навчався в Українському аерогеодезичному  підприємстві Головного управління геодезії і картографії Міністерства внутрішніх справ у Києві.  По закінченні працював техніком-топографом.
 Після  служби в армії  працював ливарником  у м. Рибінськ Ярославської області. Згодом переїхав на Охтирщину, влаштувався слюсарем-складальником на завод «Промзв’язок». Закінчив десять класів у школі  робітничої молоді й поступив на заочний  відділ історичного факультету  Сумського педагогічного університету ім. А.С Макаренка. Після двох курсів навчання перевівся до Харківського університету ім. О.Горького і у 1969 році отримав диплом вчителя  історії  і суспільствознавства. Працював у школах  району та міста, згодом  директором  Будинку вчителя, директором  Охтирського краєзнавчого музею.
Друкуватись почав з 1958 року. Активне творче піднесення для О.Галкіна розпочалося, коли він долучився до літературного  об’єднання, яке діяло при редакції газети «Прапор перемоги» .Часто їздив тоді у м.Суми на з’їзди молодих письменників і засідання сумського літоб’єднання. Там познайомився з молодими поетами, прозаїками і літературознавцями – М.Даньком, Є.Васильченком, А.Воропаєм, П.Ключиною та  ін. Творчі зв’язки надихали О.Галкіна на нові здобуття, на художнє покращення літературного доробку.
Його поемиоповіданнянарисидослідженнярозвідки одержували схвальні відгуки читачів,особливо віршована художньодокументальна повість «Ізгой» (2000 рік видання) та історичний роман «Смолоскипи запалено» (2000). Збірка  поезій,  пісень, замальовок  «Невичерпні  криниці рідної землі» побачила  світ у  2010 році.  У 2012 році - нова  збірка «Дике поле». В ній представлені різножанрові поетичні  твори, які всебічно розкривають як історичне минуле рідного краю так  і перипетії сьогодення.
Активно виступає в альманахах «Охтирськими стежинами», «Слобожанщина». У книгах «Глодомор на  Сумщині,1932 – 1933», «Злочин»( Австралія) вміщено його  нариси про голод у Охтирському районі, нариси про репресованих земляків – письменника  громадського діяча  І.П.Багряного, вченого селекціонера – генетика Г.М.Кучмая, підготовлені для науково – документальної серії  книг «Реабіілітовані історією». Його твори друкуються  у закордоних часописах – «Вільна думка» (Австралія), «Свобода» та «Українські вісті»(США). Галкін О.І. мав і має творчі зв’язки з видатними українцями в далекій діаспорі – письменниками, видавцями Д.Нитчинком,  Ю. Борцем, В.Онуфрієнком, П.Кардашом з Австралії, В. Краховцем з Нової Зеландії, П.Балицьким з Данії, Ю.Фостуном з Англії, А. Лисим, засновником фундації ім. І.Багряного та інш.
З 1980 по 2005 роки (25 років) - незмінний керівник охтирського  літературно-мистецького об’єднання «Заспів». Це літоб’єднання  видало чотири  альманахи місцевих авторів «Охтирськими стежинами».
Зараз член Національної спілки журналістів України на заслуженому відпочинку, але в сфері красного писання  працює плідно й активно, займається просвітницькою та громадською діяльністю.
Справді, треба мабуть вміти розподіляти час і сили так, аби завжди бути на бурхливих хвилях нестримних років творчого життя.

Творчий доробок автора 
у фондах районної центральної бібліотеки
            
                  «А чи щасливий я? Щасливий, люди!
           Коли й хвилини на пусте немає,
           Коли все серце у сназі згорає,
           То щастям переповнюються груди!»
                                                                                                     
Окремі видання


Галкін О. Невичерні криниці рідної землі : поезії, пісні, замальовки, етюди, думки мимохідь // О.І.Галкін-Суми: ВВП «Мрія» ТОВ, 2010.- 66с.
Ця книга - згусток вибраних поезій, написаних упродовж півстоліття, з яких так струменить любов автора до радного краю, яка не може не сколихнути читача.
Для широкого кола читачів….


Галкін О.І. Ізгой : поема про Івана Багряного. // О.І.Галкін - Лебедин: ВВ «Білий лебідь», 1996.- 171 с.
Це – оповідь про незламного борця за волю України, письменника, поета, публіциста та громадсько – політичного діяча Івана Павловича Багряного, що народився в містечку Охтирка



Галкін О. І. Дике Поле.- Суми: видавничо-виробниче підприємство «Мрія» ТОВ, 2012.-64 с
У збірці представлено різножанрові поетичні твори, які всебічно розкривають, як  історичне минуле краю, так і перипетії політичних негараздів сьогодення. Рядки  віршів  насичені душевним болем автора за долю України, торкаються  проблем духовності, єдності  з природою.
Для широкого кола читачів

  
Публікації в  книгах та збірниках
  
Галкін О.  І ниви багаті – і смерть у хаті // Петро Кардаш  Злочин /  Упоряд. П.Кардаш. - К.: Вид-во Фортуна, 2003.- С.109
Галкін О. Гіркий присмак м’яти // Петро Кардаш  Злочин / Упоряд. П.Кардаш. - К.: Вид-во Фортуна, 2003.- С.249-250 555с3. 2.


Галкін О.  З цілющої купелі охтирської землі. Думки мимохідь // Охтирськими стежинами: поезії. - Суми: МКВВП «Мрія», 1992.-С.28-50
У збірці вміщені поетичні  твори членів охтирського літературного об’єднання «Заспів»






  
Галкін О. Факти вперта річ // Голодомор на Сумщині  1932-1933 : збірник. - Суми: Ред. - вид. відділ     облуправління по пресі, 1993.- С.23- 29

                                       
  Публікації в альманахах


Олександр  Галкін  : поезія //Муза вічна…: альманах Охтирського літературно-мистецького обєднання «Заспів». Випуск п’ятий /Упорядн.Анатолій Дудченко; авт.передм.Олексій Ковалевський.-Х.:Майдан, 2008.- С.5-16.





Галкін О. В останню мить : Новела // Слобожанщина: альманах літераторів Сумщини. - Вип.7.- Суми: ВВП «Мрія-1» ЛТД, 2001.- С.83-86
 Галкін О. З цілющої купелі охтирської землі // Слобожанщина : альманах літераторів Сумщини. -  Вип.7.- Суми: ВВП «Мрія-1» ЛТД, 2001.- С.68-71





Галкін О.І. Дикі місця: уривок роману //    Слобожанщина: альманах літераторів Сумщини. - Суми: ВВП «Мрія» ЛТД, 1993.-С.98 -104


                              

______________________________________________
Пропонуємо Вам ознайомитися
з віртуальною виставкою 
«Це моя Україна!»,  яка присвячена 
нашому земляку – відомому на Охтирщині

та за її межами художнику,
Івану Григоровичу Шаповалу